Zadzwoń
|
System alarmowy – i jesteś bezpieczny luty 6, 2020
System alarmowy - i jesteś bezpieczny

Przyglądając się policyjnym statystykom, wszystko staje się jasne – do włamań dochodzi najczęściej w marcu, czerwcu i grudniu, czyli miesiącach świątecznych i urlopowych. Doświadczony włamywacz potrzebuje zaledwie kilkunastu sekund, by dostać się do domu ofiary i około dwóch minut, by splądrować jego wnętrze.

Najczęściej włamywacze swoimi umiejętnościami wykazują się na terenie średnich i dużych miast. I nie robi im różnicy czy mieszkanie wchodzi w skład ogromnego blokowiska, czy może położone jest na strzeżonym osiedlu. Zagrożenie włamaniem istnieje niemal wszędzie. Najbardziej narażone są mieszkania na parterze oraz te, które znajdują się najwyżej. Nie można jednak stwierdzić, że włamywacze omijają tereny wiejskie – byłoby to zwykłe kłamstwo. Tam, gdzie dominuje zabudowa domów jednorodzinnych, do rabunków dochodzi najczęściej w ciągu dnia – gdy domownicy przebywają w pracy czy szkole.

Wielu ludzi obawia się, że również oni mogą stać się ofiarami przestępców. Z czego wynika takie przeświadczenie? Z faktu, iż na stopień bezpieczeństwa największy wpływ mają własne doświadczenia – a przecież większość osób została kiedyś pokrzywdzona tego typu działaniami lub ma w swoim najbliższym otoczeniu kogoś, kto ucierpiał wskutek kradzieży lub włamania.

Warto więc zastanowić się nad montażem systemu alarmowego, który zapewni bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Będąc zaopatrzonym w takie rozwiązania, nie musimy dłużej obawiać się możliwości bycia obrabowanym. Lepiej dmuchać na zimne niż później żałować.

Do góry