Zadzwoń
|
„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” listopad 23, 2018

Od wczoraj na terenie całego kraju policjanci prowadzą działania prewencyjno-edukacyjne w zakresie kontroli świateł w samochodach. Ponadto, informują oni również kierowców w jakich stacjach diagnostycznych ci mogą bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie reflektorów w swoich samochodach. Działania te są elementem trzeciej edycji kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

W tym roku w akcję zaangażowały się m.in. Komenda Główna Policji, Instytut Transportu Samochodowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów oraz Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny.

Kampanię tę można bez wahania określić mianem bardzo przydatnej. Niewyregulowane światła w autach są bowiem dość często spotykaną praktyką na polskich drogach. Potwierdzają to zresztą badania przeprowadzone przez Instytut Transportu Samochodowego – wynika z niego, że ponad 90% pojazdów ma niedokładnie ustawione reflektory, a więcej niż 50% z nich nie zapewnia minimum wymaganego oświetlenia.

W czasie akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” funkcjonariusze zwracają uwagę na ustawienie reflektorów w pojazdach i rozdają kierowcom ulotki edukacyjne. Z kolei aplikacja Yanosik informuje swoich użytkowników o możliwości przeprowadzenia bezpłatnych badań w pobliskich punktach stacji kontroli pojazdów. Dzięki temu kierowcy będą kierowani przez nawigację do konkretnych placówek biorących udział w tegorocznej kampanii.

Bezpłatne badania przeprowadzić można w ponad 200 punktach na terenie całej Polski. Ustawienie swoich świateł kierowcy sprawdzą w następujących terminach: 24.11, 1.12, 8.12 i 15.12 w godzinach pracy poszczególnych stacji kontroli pojazdów. Działania Policji potrwają do 16 grudnia.

Do góry