Zadzwoń
|
Uważajcie na SMSy od oszustów! grudzień 17, 2021

Oszuści ponownie przypuścili mocny atak – tym razem w formie SMSów. Polacy otrzymują różnego rodzaju wiadomości tekstowe dotyczące przesyłek.

 

Cyberprzestępcy zdają sobie sprawę z faktu, że w okresie przedświątecznym większość z nas kupuje prezenty – i to głównie przez Internet. Co za tym idziemy, wielu z nas również oczekuje nadchodzących przesyłek. Fałszywe SMSy są wysyłane masowo, praktycznie do wszystkich. Niestety, sporo osób daje się na nie nabrać, kojarząc je ze swoimi zamówieniami „sprzed chwili”.

 

Wysyłane wiadomości zawierają linki przekierowujące użytkowników na strony, które z kolei nakłaniają ich do instalacji złośliwych aplikacji, tzw. trojanów bankowych. Zainstalowanie takiej aplikacji może doprowadzić do utraty pieniędzy znajdujących się na koncie bankowym ofiary.

 

Samo kliknięcie w link nie jest groźne. Jeśli jednak zainstalowałeś aplikację, natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem – i to koniecznie dzwoniąc z innego urządzenia niż to, na którym zainstalowana została aplikacja.

 

Uważajcie na siebie!

Do góry

Zapisz się do newslettera HUNTERS

Otrzymuj najnowsze informacje o szeroko pojętym bezpieczeństwie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych przez firmę HOLDING HUNTERS sp. z o.o. sp.k. (mogę wypisać się w każdej chwili).