Zadzwoń
|
W weekend kaskadowe pomiary prędkości wrzesień 18, 2020

Od 16 do 22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności. Z tej okazji w piątek 18 września w ramach „Road Safety Days” w całej Europie prowadzone będą wzmożone kontrole policyjne.

 

Polacy muszą być przygotowani na kaskadowe pomiary prędkości. Jest to kontrola prowadzona na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Celem takich kontroli jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych. Jest to doskonały sposób szczególnie na tych kierowców, którzy widząc policjantów zwalniają, a zaraz po minięciu radiowozu znów przyspieszają.

 

Akcja „Road Safety Days” dotychczas znana była jako EDWARD (European Day Without A Road Death). Z badań wynika, że od początku roku na polskich drogach nie zginął nikt tylko 6 stycznia i 19 maja – do wypadków dochodzi więc prawie codziennie. W 2020 r. prawo jazdy za przekroczenie prędkości zabrano już 46 567 kierowcom (o 35% więcej niż w roku ubiegłym).

 

Wraz z policją apelujemy o rozwagę na drodze!

 

Źródło: moto.pl

Do góry