Zadzwoń
|
Wartość rynku ochrony stale rośnie! kwiecień 11, 2018

Wzrost gospodarczy w Polsce wpływa pozytywnie na branżę ochroniarską. Do 2021 roku wartość polskiego rynku ochrony będzie rosła średnio o 3% rocznie.

 

W 2014 roku kapitał całkowity sektora usług ochrony osób i mienia w Polsce był wart około 7,8 mld zł. Obecnie jest to 10 mld. Aż 80% rynku to ochrona fizyczna, choć w jego zakres wchodzą również usługi monitoringu i obsługa gotówki – wynika z raportu firmy doradczej Deloitte. Wartość branży ochrony w Polsce zwiększa się w bardzo szybkim tempie. Prognozowany wzrost PKB na poziomie 4% rocznie powinien więc przyczynić się do rozwoju branży – zarówno biorąc pod uwagę organiczny wzrost bazy klientów, jak i większą chęć mniejszych podmiotów do korzystania z usług firm ochroniarskich.

 

Należy podkreślić, że o ile w 2017 roku wartość rynku oceniano na około 10 mld złotych, tak w ciągu 4 następnych lat wzrośnie ona do 11,4 mld złotych. Z raportu Deloitte wynika również, że w najbliższych latach należy spodziewać się profesjonalizacji usług w oparciu o nowoczesne technologie. Wbrew pozorom, obowiązek odprowadzania składek ZUS od umów zlecenia oraz podniesienie płacy minimalnej nie wpłynęły znacząco na kondycję branży ochrony. Klienci – a w szczególności duże korporacje – stosunkowo łatwo dostosowali się do nieco wyższych cen usług ochrony.

 

Wszystko jest jasne – branża ochrony ma się dobrze!

Do góry