Zadzwoń
|
Większe kary dla pijanych kierowców lipiec 16, 2021

Projekt zmian zaostrzających przepisy drogowe został przyjęty przez rząd. Zgodnie z nimi mandaty mają wzrosnąć do 5 tys. złotych, a jazda po alkoholu skończy się utratą auta.

 

Tydzień temu całą Polską wstrząsnął wypadek, do którego doszło w Stalowej Woli. Pijany kierowca, jadący z nadmierną prędkością, zderzył się czołowo z samochodem osobowym, w którym jechali rodzice i niespełna 3-letni synek. Niestety, rodzice zginęli na miejscu.

 

Na pierwsze reakcje nie trzeba było długo czekać. Rząd niemal natychmiast przyjął projekt zmian, które mają zdecydowanie zaostrzyć przepisy drogowe. Funkcjonariusze będą mogli nakładać mandaty do 5 tys. złotych, a osoba przyłapana na jeździe pod wpływem alkoholu będzie mogła trafić do aresztu na 30 dni. Zostanie na nią również nałożona kara grzywny od 1,5 tys. złotych w przypadku pojazdu innego niż mechaniczny oraz 2,5 tys. złotych w przypadku pojazdu mechanicznego. Po zmianach, za niektóre wykroczenia kierowca mógłby otrzymać nawet piętnaście punktów karnych.

 

Czy zmiany w przepisach wejdą w życie? Tego zapewne dowiemy się niebawem.

Do góry