Zadzwoń
|
Winogrady coraz bezpieczniejsze! maj 20, 2019

Na poznańskim osiedlu Winogrady pojawiło się 13 nowych kamer monitoringu. W całym mieście działa obecnie 735 urządzeń bez przerwy monitorujących bezpieczeństwo mieszkańców.

 

Nowe kamery podłączone do monitoringu miejskiego zainstalowano w parku Władysława Czarneckiego (przy osiedlu Przyjaźni) oraz na głównych skrzyżowaniach ulicy Murawa z ulicami Słowiańską i Winogrady. Kamery pojawiły się również na rondzie Solidarności i skrzyżowaniu ulicy Winogrady i Armii Poznań.

 

Miejscy urzędnicy poinformowali, że 13 kamer monitoringu – w tym 10 obrotowych i 3 stałopozycyjne – stanęło dzięki współpracy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa z Radą Osiedla Nowe Winogrady Południe, Policją, Strażą Miejską, Zarządem Dróg Miejskich, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym i Poznańską Spółdzielnią Mieszkaniową „Winogrady”.

 

Zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski, podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla władz Poznania bardzo ważne, dlatego w kolejnych latach będą kontynuowali działania rozbudowy miejskiego monitoringu. Jak twierdzi, kamery sprawiają, że przestępczość w tych miejscach spada o kilkadziesiąt procent. Nie ma się więc co dziwić, że również prywatni inwestorzy coraz częściej stawiają na takie rozwiązania, zlecając montaż kamer przy swoich domach czy firmach.

 

Rozbudowa systemu na Winogradach to część większej inwestycji realizowanej ze środków budżetu miasta na rok 2019. Do końca czerwca w Systemie Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania pojawią się łącznie 52 nowe urządzenia. Obserwując działania miasta Poznania warto zastanowić się nad tym, jakie rozwiązania wideo mogą okazać się bardziej przydatne: czy tylko podgląd wideo z rejestracją czy też zaawansowana analityka, która reaguje na wszelkie odstępstwa od normy. O różnicę warto zapytać naszych ekspertów.

 

Źródło: epoznan.pl

Do góry