Zadzwoń
|
Wyświetlacze 3D w samochodach? sierpień 16, 2019

Bosch znów pracuje nad ulepszeniami. Tym razem niemiecki koncern chce wprowadzić na rynek specjalne ekrany, które mają być wykorzystywane w nowych samochodach i pozwolić mają na korzystanie z technologii 3D bez użycia specjalnych okularów.

 

Rozwiązanie, które właśnie opracowuje firma Bosch, bazować ma na wykorzystaniu pasywnego 3D – nie wymaga ono bowiem okularów i śledzenie ruchu gałek ocznych (co jest potocznym elementem współczesnych wyświetlaczy 3D).

 

W pojeździe ekrany 3D miałyby przyczynić się przede wszystkim do podniesienia bezpieczeństwa podróży. Technologia ta wyświetlałaby takie oznaczenia drogowe jak ograniczenia prędkości czy znaki ostrzegawcze, a ponadto wspomagałaby kierowcę podczas wykonywania manewru parkowania. Stworzone wyświetlacze miałyby również pozytywnie wpłynąć na system nawigacji. Graficzne komunikaty w 3D wskazywałyby kierowcom właściwy kierunek jazdy.

 

Na ten moment nie wiadomo jeszcze kiedy nowatorskie rozwiązanie koncernu Bosch miałoby zostać zaimplikowane w pierwszych samochodach, lecz można się domyślać, że to kwestia co najmniej kolejnych kilku lat.

Do góry