Zadzwoń
|
Znamy liczbę wypadków i ofiar – akcja „Znicz” listopad 8, 2019
Akcja Znicz

25 ofiar śmiertelnych, 346 rannych i 1245 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców – oto bilans prowadzonej przez Polską Policję od 31 października do 3 listopada ogólnopolskiej akcji „Znicz”.

 

W porównaniu z ubiegłym rokiem spadła liczba wypadków i ofiar, natomiast wzrosła liczba kierowców zatrzymanych po wpływem alkoholu. Biuro Ruchu Drogowego KGP poinformowało, że w ciągu tych dni doszło do 268 wypadków drogowych.

Z przedstawionych danych wynika, że najtragiczniejszym dniem była niedziela – na polskich drogach zginęło wówczas aż 9 osób. Tego dnia zatrzymano również największą liczbę osób kierujących pod wpływem alkoholu.

Rok temu w wypadkach było niemal dwa razy więcej ofiar i rannych – trudno jednak wciąż mówić o sukcesie, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w ciągu czterech dni życie straciło 25 osób.

W akcji „Znicz” udział wzięło ponad 5 tysięcy policjantów drogówki, których wsparli dodatkowo funkcjonariusze innych specjalności i Żandarmeria Wojskowa. Ich działania skupione zostały na okolicach cmentarzy i drogach dojazdowych do tychże miejsc.

Do góry