Zadzwoń
|
Znamy nowy taryfikator punktów karnych sierpień 20, 2021
Znamy nowy taryfikator punktów karnych

Nowy taryfikator punktów karnych z pewnością nie będzie rozpieszczał kierowców. Za szereg wykroczeń będzie można dostać nawet 15 punktów za jednym razem.

 

Najpierw pojawiły się propozycje nowych mandatów, teraz z kolei nadszedł czas na nowy taryfikator punktów karnych. I w tym przypadku wzrost dotkliwości kar jest widoczny. Przedstawione zmiany zakładają bowiem zwiększenie liczby punktów karnych za jedno wykroczenie.

 

Po oczach biją szczególnie dwie nowości. Po pierwsze – po nowelizacji kierowca za jedno wykroczenie może dostać nawet 15 punktów, a nie tak jak teraz, 10. Po drugie, zwiększona ma zostać liczba wykroczeń, za które grozi szczególnie wysoka kara. Jeżeli zmiany wejdą w życie, 15 punktów karnych będzie można otrzymać m.in. za wyprzedzanie na pasach, jazdę po alkoholu lub narkotykach czy za omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym.

 

Warto wspomnieć, że nowy taryfikator póki co pozostaje bez wpływu na maksymalny limit punktów karnych dostępny dla kierowców w Polsce.

Do góry