Zadzwoń
|
Zupełnie darmowe sposoby na zabezpieczenie domu grudzień 21, 2018

Możesz pomyśleć, że to żart, a jednak wiele osób popełnia te błędy padając później ofiarami złodziei. Jak się okazuje, można zupełnie bezkosztowo zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu.

W jaki sposób?

  1. ZAWSZE zamykaj drzwi na klucz. Nawet, a zwłaszcza wtedy, gdy jesteś w domu.
  2. Wszystkie klucze (od domu, samochodu, furtki, garażu) trzymaj nieco dalej od drzwi wejściowych.
  3. To samo tyczy się portfeli, telefonów, torebek czy komputerów.
  4. Zostawiaj pęk kluczy w drzwiach od wewnątrz. Nie dość, że od zewnętrznej ich strony nie da się wówczas wsadzić klucza (tyczy się tych dłuższych), to poza tym jest to dodatkowy sygnał dźwiękowy, gdy ktoś niepowołany będzie chciał wejść do mieszkania.
  5. Przed pójściem spać sprawdzaj czy wszystkie okna z dostępem od zewnątrz (np. na parterze) masz zamknięte lub ewentualnie rozszczelnione. Zdarza się bowiem, że złodzieje wrzucają do mieszkań gaz usypiający – i gdy Ty smacznie śpisz – oni plądrują Twój dobytek.
  6. Jeśli masz alarm, załączaj go na wieczór. Po to on właśnie jest.
  7. Wychodzisz z domu? Nie zostawiaj uchylonych okien! Nawet najlepsze okno na świecie nie ochroni nas przed włamaniem, jeśli opuszczając budynek zostawimy je otwarte.
  8. Znajdź nietypowe skrytki na kosztowności. I nie trzymaj ich w jednym miejscu!
  9. Po zmroku zaciągaj żaluzje i rolety. Na pozór błahy sposób na odstraszenie złodzieja, w rzeczywistości utrudnia mu rozejrzenie się po wnętrzu budynku i ustalenie jego rozkładu.
  10. Postaw się w roli włamywacza i określ wszystkie słabe punkty swojego domu. Zastanów się w jaki sposób złodziej mógłby niepostrzeżenie dostać się do środka, a następnie przeciwdziałaj!

Do góry