Uważaj na jodek potasu, płyn Lugola i leki na promieniowanie dostępne w internetowych sklepach

10.05.2022r.

Zdjęcie: Uważaj na jodek potasu, płyn Lugola i leki na promieniowanie dostępne w internetowych sklepach

Po opublikowaniu informacji o prewencyjnej akcji dystrybucji tabletek jodku potasu pojawiło się w sieci bardzo wiele ofert podobnych specyfików. Jednakże lekarze oraz farmaceuci przestrzegają, by specyfików tych nie przyjmować na własną rękę.

Akcja jest prowadzona w ramach działań prewencyjnych i jak zaznacza MSWiA procedura ta jest przewidziana w przepisach prawa i można ją zastosować jeżeli zaistnieje potencjalne zagrożenie radiacyjne.

Przyjmowanie jodku potasu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem może skutkować m. in. poważnymi zaburzeniami kardiologicznymi. Należy zatem zachować zdrowy rozsądek i nie dać się "nakręcić" na panicznie znikające z półek "leki na promieniowanie".

Specyfiki oferowane przez Internet to często odczynniki chemiczne, których używa się do doświadczeń szkolnych. Nie powinny być przyjmowane, gdyż są to nieoczyszczone mieszanki.

Więcej o profilaktyce jodowej przeczytać można tutaj: https://www.gov.pl/attachment/91cf9f23-40f0-4cfa-b0c0-142083cffbfa

Źródło: https://www.gov.pl/web/mswia/komunikat-mswia-na-temat-dystrybucji-jodku-potasu

Warto również przeczytać

Efekty trójstronnej współpracy

09.26.2022r.

20 lat relacji biznesowych może świadczyć nie tylko o zaufaniu, ale również o wysokiej jakości rozwiązaniach oraz profesjonalnym podejściu do potrzeb.

Więcej

Lokalizator GPS – ochrona przed kradzieżą samochodu?

07.10.2024r.

Więcej

Trudne warunki drogowe

11.21.2022r.

Więcej